Exp & Loot starts in:


12 April 10:00 - 15 April 10:00
More monster experience and loot all weekend long!... read more
PAGES:
Suggestions - Paladyn - nasz młodszy brat z lekkim zezem
Shang Hai
122 Royal Paladin
on 2020-12-05 14:24:04
Paladyn - nasz młodszy brat z lekkim zezem
Witam wszystkich,

zebraliśmy się tu, aby po raz kolejny opłakać jakże skrzywdzoną i pozostawioną samą sobie profesję paladyna. Nie bójmy się tego stwierdzić, profesję najgorszą na tej wersji Tibi.

Tylko czy sam płacz nam cokolwiek da? Czy zakładanie kolejnych tematów gdzie będziemy wylewać swoje żale i sugerować, że najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie tej profesji z gry? Że market stoi paladynami, bo nikt nie chce nimi grać? Że w top50 serwera ze świecą szukać paladyna?

Od razu śpieszę z odpowiedzią, że nie ma sensu powtarzać za każdym razem tego samego, jeśli wybrałeś tibijską klasę walczącą bronią dystansową i uważasz ją jako profesję z lekkim downem to po prostu zacznij od nowa grać kimś innym, jeśli wszelkie niedogodności aż tak utrudniają ci życie. To tak w kwestii wstępu.

Faktycznie, grając trochę paladynem zauważyłem, że odstaje on od reszty profesji. Ale dlaczego tak się dzieje? Przedstawię tutaj swoją opinię co jest w niej nie tak, i co można dodać aby ją usprawnić.
Podstawową sprawą jest monotonia, expiąc paladyna tak naprawdę mamy do wyboru tylko jedną ścieżkę broni - pierwsza z irytujących rzeczy. Speary -> Enchanted Speary -> Assassin Starsy, wszystkie z 75% na trafienie. Nie wiem czy szansa na trafienie działa tutaj poprawnie, ale wielokrotnie zdarzyło mi się nie zadać obrażeń 4-5 strzałów z rzędu - druga z irytujących rzeczy. Rozumiem, że assassynki mają bardzo dużo ataku i potrafią zadać obrażenia rzędu 600-700 hp, ale nie dzieje się to aż tak często. Następną rzeczą, która odrzuca od paladyna jest rozpiętość obrażeń, wielokrotnie zdarzyło się, że w serii 10-20 hitów, 2-3 były z obrażeniami maksymalnymi, 5-8 to były totalnie nie trafione ataki, a reszta to jakieś minimalnie śmieszne obrażenia, gdzie przy expieniu na potworach leczących się znaczy mniej więcej tyle co zresetowanie ich hp. Wyciągając wniosek z tej wypowiedzi - według mnie podstawą usprawnienia paladyna jest potrzeba stabilizacji obrażeń i szans na trafienie.
Dodatkową kwestią jest autorska możliwość ulepszania broni - w tej chwili przeciętny paladyn (80-120lvl) nie może ulepszać swojej broni, bo takiej broni po prostu nie ma. Dobrym posunięciem byłoby dodanie łuków i kusz na różne przedziały lvlowe (60+, 80+, 100+, 120+?). /Nie wspominam tutaj o imperial bow i majestic xbow gdyż do tej broni większość z paladynów dostępu nie będzie miała/ Dałoby to potrzebną różnorodność w graniu i możliwość wykorzystania obrażeń obszarowych zapewnianych przez ice arrowy, zapewniłoby także potrzebną stabilizację, gdyż z broni dwuręcznych szansa na zadanie obrażeń byłaby większa.

Mam nadzieję, że moje sugestie trafią do odpowiednich osób i zaprzątną ich głowy chociaż na chwilę.

Pozdrawiam.
Cat Szerszen
131 Royal Paladin
on 2020-12-05 14:32:27
cx
O stary, do gazety się nadajesz pisać artykuły ;p

jestem zdecydowanie za zmianami
Misia
118 Royal Paladin
on 2020-12-05 15:09:19
+1
Cat Szerszen
131 Royal Paladin
on 2020-12-05 15:32:16
male zmiany
Zmiany które powinny nastąpić:
- możliwość zakupu infernal boltów (15-18 gp szt)
- możliwość ulepszania emblematami zwyklej kuszy i luku
- dodanie beltow obszarowych atk 33?

Nie sa to duże zmiany, lecz byc moze wystarczajace aby zadowolic naszych uposledzonych paladynow. Assasin stary powinny zostać bez zmian gdyż jest to bron jednoreczna i powinna byc używana tylko w sytuacjach kryzysowych np trap. Kusza badz luk zawsze powinny bic mocniej niz jakies smieszne gwiazdki..
Koogus
74 Royal Paladin
on 2020-12-05 15:45:01
+1
Mi by na prawde wystarczylo zeby poprawili szanse na trafienie bo majac 100 dista i bic 5 chmurek pod rzad to jest porazka w **uj
Beton Sprezony
104 Royal Paladin
on 2020-12-05 15:45:51
PAL OTS

Top serwera do tego nie mieszaj, w ostatniej wersji był akurat paladyn pierwszy. Topka o niczym nie mówi, co najwyżej o tym kto jaką profesja expi więcej lub chce mu się zbierać ekipę na bardziej wydajny hunt.
"Profesja z lekkim downem", szkoda, że nie uważałeś tak przed 100lvl. Pewnie dlatego, że jest to najprostsza i najbardziej profitowa postać na niższych lvlach. Wiem po sobie, zawsze grałem sorcami, trochę ek. Teraz wziąłem palka, kilka lepszych spirów i manasów - wynik? Spoko exp, mało ryzykowny(bo wszystko ciągniesz i masz sporo hp), profit też nie najgorszy np. na smokach na 30-50 lvlu.
Co do ogólnej Twojej opinii - pewnie chciałbyś bić co drugi hit jak sorc z sd, mając 2x wiecej hp od niego i tańszą amunicję.

Jedynie zgodzę się z tym, że mogłoby być więcej możliwości co do rodzaju broni, jakieś kusze, cokolwiek, co można ulepszyć emblemem, bo skoro wszyscy mogą ulepszać bronie to czemu nie pal otsy?...
Koogus
74 Royal Paladin
on 2020-12-05 15:49:49
Beton co ty pierdolisz, masz 60 lvl to chuja wiesz. Wbij 80 lvl i tez bedziesz mial waste na assasin starach ktore chodza po 13k za 100sztuk
Cat Szerszen
131 Royal Paladin
on 2020-12-05 16:22:49
cas
Beton tylko na malym lvlu gra sie 2-3dni a później już pall drastycznie odstaje od reszty.

Do zmian to co wymienilem wyzej + zwiekszenie dmg z SD dla palka. Na tibi 7.4 palladyn bije 75% dmg Sd porownujac go z sorcem. Tutaj pallek bije 30% tego co ms. Przydalo by sie zeby 130rp walil kule srednio 300 w potwory a nie 210..
Jakubator
115 Royal Paladin
on 2021-02-01 21:25:55
spelle
Witam, tez gram palkiem i strasznie razi mnie to ze np taki ek ma praktycznie wszystkie (albo i nawet wszystkie) czary ofensywne a palek tylko exori hur i tyle. ek cieszy sie exori mas etc. co z palkiem w takim razie?
PAGES:
Copyrights 2023, kasteria.online. All rights reserved.